محل لوگو

آمار بازدید

  • بازدید امروز : 575
  • بازدید دیروز : 791
  • بازدید کل : 538509

صنعت چوب و جنگل


صنعت چوب و جنگل

52 صفحه

قابل ويرايش...word

------------------------------------------------

مقدمه

جنگلها در حدود دویست میلیون سال پیش از بشر به وجود آمده اند ، در تاریخ زندگی بشر ، جنگل همیشه نقش مهمی داشته است . انسانهای اولیه از گیاهان،میوه و حشرات جنگل تغذیه می کرده اند و در مقابل دشمنان و گرما و سرما به آنجا پناه می برده اند .

بررسی وضعیت جنگلهای جهان نشان می دهد که حدود 30% از سطح خشکیهای زمین زیر پوشش جنگل قرار دارد و مساحت آن بالغ بر 4 میلیارد هکتار است .

در کشور ما نیز با اینکه آمار دقیقی در دست نیست ولی با توجه به مساحت جنگلها در سال 1320 که 18 میلیون هکتار برآورد شده است اکنون به حدود 12 میلیون هکتار رسیده است .

پراکنش جنگلها در کشورمان به شرح زیر است :

1- جنگلهای شمال 83/1 میلیون هکتار و جنگلهای تنک و بوته زارهای شمالی کشور 57/1 میلیون هکتار .

2- جنگلها و اراضی جنگلی زاگرس حدود 4 میلیون هکتار .

3- جنگلهای ارس ( پراکنده در کوههای آهکی ) و جبهه جنوبی البرز حدود 2/1 میلیون هکتار .

4- جنگلهای پسته در جنوب و غرب و خاور ایران حدود 4/2 میلیون هکتار .

5- جنگلهای گرمسیر در سواحل جنوبی کشور و پراکنده حدود 1 میلیون هکتار .

جنگل تنها برای تولید چوب نیست . از بین رفتن بیشتر جنگل ، خطری است که زیست انسان را مواجه با اشکال می سازد . نزولات آسمانی که به زمین می رسند به علت وجود درختان و گیاهان و خاصیت نفوذ پذیری خاک در زمین فرو رفته و کمتر سیل جاری می شود و به تدریج و بطور دائم به صورت چشمه سارهایی در دسترس انسانها قرار می گیرند . جنگل به کمک شاخه و برگ درختان از سرعت باد می کاهد و تنه و ریشه درختان و گیاهان از سرعت جریان آب بر روی زمین کاسته و بدین ترتیب در اطراف سدها از خاک جلوگیری کرده و عمر مفید سدها بالا می رود .

در آمد حاصل از منابع جنگلی دائمی و سرمایه موجود در این بخش ثابت و قابل افزایش است .

بدیهی است با پیشرفت روز افزون صنایع چوب و فرآوردهای چوبی و مصرف کاغذ و مشتقات آن تعداد کارگران مورد نیاز این بخش از اقتصاد کشور رو به افزایش بوده و زندگی میلیونها نفر از جنگل در زمینه های جاده سازی ، قطع و استحصال ، تهیه نهالستان ، تهیه پارکهای جنگلی ، جنگلکاری و در قسمتهای مختلف کارخانجات تولیدی و صنایع چوب و فراورده های چوبی به عنوان محقق ، استاد ، مدیر کارشناس ، کمک کارشناس ، کارگر ماهر و ساده و دیگر افراد شاغل جنبی این بخشها تأمین خواهد شد .

صنایع چوب در یک نگاه

اگر به اطراف خود نگاه کنید یا به اشیاء و لوازم مورد نیاز خود توجه کنید مشاهده خواهید کرد که چوب چه میزان احتیاجات شما را برآورده می سازد .

صبح که از تخواب بر می خیزید ، در اطراف خود تعدادی وسایل و لوازم چوبی مشاهده خواهید کرد. برای صبحانه به آشپزخانه می روید و یا صبحانه را روی میزغذا خوری صرف می کنید ، تا...

....................

جهت دريافت متن كامل،لطفا آن را خريداري نماييد.


مبلغ قابل پرداخت 5,000 تومان

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود. درصورت وجود مشکل می توانید از بخش تماس با ما ی همین فروشگاه اطلاع رسانی نمایید.

Captcha
پشتیبانی خرید

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

  انتشار : ۱۹ بهمن ۱۳۹۶               تعداد بازدید : 407

برچسب های مهم

دیدگاه های کاربران (0)

تمام حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به "ماهي دانلود" می باشد.2018-2017 ©

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما