محل لوگو

آمار بازدید

  • بازدید امروز : 161
  • بازدید دیروز : 395
  • بازدید کل : 577885

موقعيت جغرافيايي شهرستان تهران


موقعيت جغرافيايي شهرستان تهران

30 صفحه

قابل ويرايش...word

--------------------------------------------

تهران تا سال 1308 هجري شمسي كه دگرگوني تازه اي در آن پديد آمد، چهره قديم خود را حفظ كرده و از آن پس به تدريج بار ديگر گسترش و توسعه خود را از سر گرفت.

اقليم:

موقعيت جغرافيايي شهرستان تهران:

شهرستان تهران واقع در استان تهران داراي 17000 كيلومتر مربع وسعت جهت شهرستان از شمال به شهرستان شميرانات ، از جنوب به شهرستان ري و از شرق به دماوند و از غرب به كرج و ساوجبلاغ محدود مي شود.

آبهاي سطحي:

آبهاي سطحي بافت شاپور فقط محدود مي شود به جويهاي باريكي كه از وسط معابر داخل بافت عبور مي كند . فقط در گذرهاي اصلي تر آن روي اين كانالها پوشانده نشده ولي در گذرهاي باريكتر و فرعي تر اين جوي ها سرباز بوده و آب در آنها جريان دارد. البته متاسفانه فاضلاب واحدهاي مسكوني بافت هم وارد همين آب ها مي شود.

دما و رطوبت

بر اساس آمار نزديكترين ايستگاه هواشناسي منطقه متوسط دماي ساليانه معادل 7/18 درجه سانتي گراد و متوسط حداقل و حداكثر ساليانه به ترتيب 7/6 و 8/38 درجه سانتي گراد است.

در طي سال در ماههاي دي، بهمن، اسفند درجه حرارت هوا به كمتر از صفر مي رسد و داراي يخ بندانهاي طولاني است و اختلاف دماي ساليانه 2/36 درجه سانتي گراد مي باشد. ميزان رطوبت در اين روستا به شرح زير است:

حداكثر رطوبت در آذر ماه 82 درصد و حداقل آن در تير ماه 27 درصد ثبت گرديده است. معدل رطوبت حداكثر ساليانه حدود 70 درصد و معدل رطوبت حداقل ساليانه حدود 40 درصد مي باشد.

بارندگي

متوسط بارندگي ساليانه در منطقه و بافت شاپور 6/270 ميلي متر ثبت شده است. عمده ميزان در هشت ماه سال از مهر تا ارديبهشت ثبت گرديده است.

باد

به طور كلي جريان هوائي عمده اين منطقه جريان هوايي اقيانوس اطلس است . و از شمال غرب وارد ايران مي شود و پس از عبور از گيلان (تنگه منجيل) وارد دشت قزوين و ساوجبلاغ مي شودكه در محل به باد...

...................

جهت دريافت متن كامل،لطفا آن را خريداري نماييد.


مبلغ قابل پرداخت 5,000 تومان

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود. درصورت وجود مشکل می توانید از بخش تماس با ما ی همین فروشگاه اطلاع رسانی نمایید.

Captcha
پشتیبانی خرید

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

  انتشار : ۱۸ بهمن ۱۳۹۶               تعداد بازدید : 614

برچسب های مهم

دیدگاه های کاربران (0)

تمام حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به "ماهي دانلود" می باشد.2018-2017 ©

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما