محل لوگو

آمار بازدید

  • بازدید امروز : 10
  • بازدید دیروز : 877
  • بازدید کل : 728831

خرده اقليم (ميكروكليمايت)


خرده اقليم (ميكروكليمايت)

10 صفحه

قابل ويرايش...word

--------------------------------------------

خرده اقليم (ميكروكليمايت)

به قسمتي از يك اقليم گفته مي‌شود كه داراي شرايط آب و هوايي كاملاً يكساني مي‌باشد. در مناطقي كه با خرده اقليم مواجه هستيم عموماً عوارض جغرافيايي وجود ندارند. در ضمن واضح است كه هميشه مساحت خرده اقليم كوچكتر از منطقه اقليمي مي‌باشد.

نكته: گاهي اوقات در شهرهاي بزرگ چند خرده اقليم وجود دارد.

اشعه‌هاي منعكس شده از ساختمان‌ها به آسمان

قسمتي از اشعه‌هاي تابيده شده از خورشيد توسط سطوح مختلف ساختمان‌ها منعكس مي‌شوند كه اين مسأله نقش بسزايي را در دفع حرارت از ساختمان به عهده دارد. بدين معني كه مي‌توان مثلاً در مناطق گرم و خشك جداره‌هاي خارجي بنا را از مصالح با رنگ و روشن و به صورت صاف و صيقلي انتخاب كرد تا حرارت كمتري به ساختمان منتقل شود.

اشعه‌هاي منعكس شده از زمين با طول موج بلند

سطح كره زمين از مصالح گوناگون تشكيل شده است كه رفتار هر يك از اين سطوح در برابر تابش پرتوهاي خورشيدي متفاوت است. برخي از اين مصالح اكثر پرتوهاي دريافتي را منعكس مي‌كنند و برخي ديگر اكثر اين پرتوها را به خود جذب مي‌كنند و باعث بالا رفتن دماي خود مي‌شوند.

رطوبت

يكي از عوامل اقليمي كه در نوع اقليم هر منطقه نقش مهمي دارد ميزان رطوبت در هواي آن منطقه مي‌باشد. رطوبت موجود در هوا با توجه به خاصيت آب كه ظرفيت گرمايي ويژه بالايي دارد مي‌تواند در كاهش يا افزايش دماي محيط، اختلاف دماي كم يا زياد بين شب و روز و كلاً شرايط آسايش انسان بسيار مؤثر باشد.

اساساً آب...

.............

جهت دريافت متن كامل،لطفا آن را خريداري نماييد.


مبلغ قابل پرداخت 5,000 تومان

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود. درصورت وجود مشکل می توانید از بخش تماس با ما ی همین فروشگاه اطلاع رسانی نمایید.

Captcha
پشتیبانی خرید

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

  انتشار : ۱۷ بهمن ۱۳۹۶               تعداد بازدید : 805

برچسب های مهم

دیدگاه های کاربران (0)

تمام حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به "ماهي دانلود" می باشد.2019-2017 ©

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما